Americké školy okupuje Chrome OS, ty světové Windows

8.  3.  2018 | Jakub Čížek | 9

Jedním z mála segmentů prodeje počítačů, který rok od roku roste, jsou levné laptopy pro školáky – v anglofonním žargonu pro stupeň K-12 (mateřské, základní a střední školy). Hlavním důvodem je samozřejmě cena, která se v této kategorii pohybuje pod hranicí 300 dolarů za kus (okolo 6 000 korun).

Nejlepší levné notebooky, jaké teď můžete koupit pod stromeček Nejlepší levné notebooky, jaké teď můžete koupit pod stromeček

Zatímco v globálním měřítku vedou laciné notebooky s Windows, americký trh podle analýzy Futuresource ovládá Google se svými chromebooky. Slovy čísel, v posledním čtvrtletí 2017 tvořily v USA školní počítače s Chrome OS 59,6 % z celkových prodejů. Nutno ale podotknout, že se pomalu zlepšují i čísla Microsoftu, který se do amerických škol pokusil dostat třeba skrze edici Windows S.

A ještě druhé číslo: Tyto americké chromebooky tvoří 87 % globálních prodejů chromebooků do škol. Amerika tedy zůstává naprosto klíčovým odběratelem a trh s chromebooky prakticky stojí a padá na USA. Ve světě včetně Evropy je situace naprosto odlišná a zdejší školy okupuje Microsoft.

Důvodu je více včetně jisté technologické setrvačnosti a s tím spojené softwarové výbavy vázané na ekosystém Microsoftu.

Další článek »

Diskuze
9 příspěvků
Témata článku: Notebooky, Microsoft, Google, Windows, Byznys, Windows 10, Chrome, USA, Statistiky, Chrome OS, Evropa, Chromebooky, Vzdělávání, Škola, Levný laptop, Globální měřítko, Hlavní důvod, Dolar, Globální prodej, Prodej, Poslední čtvrtletí, Celkové prodeje, Číslo, Amerika, Americká škola
Sdílet článek
Další mobilní weby