Apple hledá zkušené programátory Linuxu. Nabízí jim mzdu několik milionů korun ročně

4.  4.  2018 | Karel Javůrek | 29
Apple hledá zkušené programátory Linuxu. Nabízí jim mzdu několik milionů korun ročně

Někteří to považovali za apríl, ale jedná se o skutečný fakt – Apple zveřejnil několik pracovních pobídek na pozici programátorů Linuxu, kteří mají velkou zkušenost s tímto operačním systémem.

Procesory Intel zmizí z Maců. Apple si vyrobí vlastní čipy, tvrdí Bloomberg Procesory Intel zmizí z Maců. Apple si vyrobí vlastní čipy, tvrdí Bloomberg

Jeden z inzerátů je například zaměřen na programátory linuxového jádra a linuxových ovladačů, takže se po kandidátovi požadují podrobné znalosti i do hlubin systému a jeho jednotlivých částí, které se starají třeba o správu procesů, paměti, souborový systém, síť, napájení a podobně.

Ideální kandidát by měl mít v této oblasti více než pětileté zkušenosti, měl by být pokročily v jazyku C a měl by v nejlepším případě znát i architekturu ARM. Zmíněné pracovní místo by mělo rozšířit tým inženýrů pro testování čipu (Silicon Validation).

Vzhledem k tomu, že si Apple vyvíjí stále více čipů vlastní cestou, nelze se tomuto postupu o rozšiřování týmů divit. Navíc většina nástrojů v této oblasti je postavená na Linuxu. Dle odhadů pracovního serveru by měl úspěšný kandidát očekávat mzdu v průměru kolem 120 tisíc dolarů, tedy cca dva a půl milionu korun ročně.

V těchto největších technologických firmách lze ale už při nástupu získat i dvojnásobek této částky, případně se na takovou hranici dostat velmi brzy, pokud inženýr postupuje rychle po jednotlivých pozicích.

Potvrzeno: iCloud využívá pro ukládání dat servery Amazonu i Googlu Potvrzeno: iCloud využívá pro ukládání dat servery Amazonu i Googlu

Další inzeráty požadují linuxové inženýry se zkušenostmi v oblasti infrastruktury a škálování. Lze tedy předpokládat, že cílem budou interní nebo cloudové systémy Applu, které běží v obřích datacentrech.

Další článek »

Diskuze
29 příspěvků
Témata článku: Apple, Operační systémy, Linux, Mzda, Skutečný fakt, Inženýr, Čip, Nejlepší případ, Interní systém, Tým inženýrů, Velká zkušenost, NAB, Kandidát, Zkušenost, Architektura arm, Ideální kandidát, Systém, Inzerát, Pracovní server, Dolar, Linuxový ovladač, Linuxové jádro, Programátor, Zkušený programátor, Souborový systém
Sdílet článek
Další mobilní weby