Apple koupil Beddit, firmu vyrábějící analytickou lištu do postele

10.  5.  2017 | Stanislav Janů | 5

Společnost Beddit vyvinula zařízení monitorující několik údajů během spánku díky liště, která se vloží mezi matraci a prostěradlo. Nyní Beddit zamířil pod křídla Applu, který firmu za neznámou částku koupil.

Beddit lze koupit na Online Apple Store za částku 3 889 korun a je kompatibilní pouze se zařízeními s iOS. Po spárování s telefonem nebo tabletem umí speciální lišta vyhodnotit kvalitu spánku, snímat srdeční tep, měřit rychlost dýchání, vlhkost a teplotu či detekovat chrápání.

FBI zaplatila za odemknutí teroristova iPhonu skoro 22 milionů FBI zaplatila za odemknutí teroristova iPhonu skoro 22 milionů

To vše má sloužit především k tomu, aby uživatel díky analýze mohl upravit návyky a prostředí ke zlepšení kvality spánku. I po nákupu Applem zůstává Beddit k dispozici a na webu zatím nejsou ani žádné informace o akvizici. Jedinou zmínku o novém vlastníkovi tak najdeme v obchodních podmínkách, které byly aktualizovány.

Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol

Jako v dalších podobných případech se nedá předpokládat, že by Apple plánoval zařízení pro analýzu spánku. S nákupem společnosti však získává zkušený tým a technologie, které může v budoucnu využít například pro zlepšení svojí aplikace Večerka, kterou najdeme od iOS 10 v iPhonech.

Další článek »

Diskuze
5 příspěvků
Témata článku: Technologie, Byznys, Apple, iOS
Sdílet článek
Další mobilní weby