Apple prodal více hodinek než Swatch, Omega a Rolex dohromady

13.  2.  2018 | Karel Javůrek | 56

Ještě v létě minulého roku se objevily informace, že Apple v rámci prodejů Watch překonal už takřka všechny švýcarské výrobce a jediným, který ještě prodává stále více, je Rolex. Nyní je ale dle čerstvých odhadů dokonáno a „švýcarská hodinková nadvláda“ tak byla ukončena.

Apple má opět rekordní čtvrtletí. Prodal méně telefonů, ale díky iPhonu X za více peněz Apple má opět rekordní čtvrtletí. Prodal méně telefonů, ale díky iPhonu X za více peněz

Apple v posledním čtvrtletí opět představil rekordní finanční výsledky a nejvyšší růst zaznamenal právě segment „Ostatní“, kam patří i chytré hodinky Watch. Apple zatím neuvádí čísla prodejů samostatně, takže jsou k dispozici pouze odhady distributorů, čísla prodejců či dodavatelů komponent, ale i ta mají dostatečně vypovídající hodnotu.

Analýzu těchto informací udělaly společnost IDC a Canalys a výsledkem je, že se Applu za poslední čtvrtletí roku 2017 už podařilo prodat více chytrých hodinek Watch, než zvládli všichni švýcarští výrobci hodinek dohromady. A mezi ně patří i takoví velikáni jako je Omega, Swatch nebo zmíněný Rolex, který se jako jeden z posledních držel na špici.

smartwatches.png
Starší statistiky tržního podílu v oblasti chytrých hodinek

Pokud jde o množství prodaných kusů, mělo by se jednat o přibližně 8 milionů Apple Watch za zmíněné poslední čtvrtletí roku 2017. Vzhledem k tomu, že Švýcarsko je po staletí známé právě díky hodinkám a Apple je v tomto segmentu teprve tři roky, opět se ukazuje, že moderní technologie a inovace dokáží velmi rychle překonat a vymazat staré a ustálené hráče z původního trhu.

Dle studie dokážou chytré hodinky Apple Watch detekovat srdeční problémy, fibrilaci síní odhalí s přesností 97 % Dle studie dokážou chytré hodinky Apple Watch detekovat srdeční problémy, fibrilaci síní odhalí s přesností 97 %

Sám TIm Cook v rozhovoru prozradil, že příjmy z prodejů Apple Watch rostou už čtvrté čtvrtletí za sebou tempem růstu o 50 %. Apple se u chytrých hodinek začal hodně zaměřovat na zdraví a sport a od nové generace se tak očekávají nové a přesnější senzory, které budou sledovat různé vlastnosti těla.

Pokud jde o konkurenci v oblasti chytrých hodinek, zatím je na tom velmi špatně. Apple si i s polovičním tržním podílem totiž bere přibližně 80 % příjmů ze všech prodejů chytrých hodinek a má tak velký náskok oproti Fitbitu, Samsungu a dalším.

Apple Watch dovedou přesně detekovat spánkovou apnoi i hypertenzi Apple Watch dovedou přesně detekovat spánkovou apnoi i hypertenzi

Apple minulý rok uvedl už třetí generaci chytrých hodinek Watch:

Další článek »

Diskuze
56 příspěvků
Témata článku: Apple, Byznys, Samsung, Tim Cook, Apple Watch, Tržní podíl, Hodinky, IDC, Moderní technologie, Nový senzor, Třetí generace, Canalys, Čtvrtletí, Poslední čtvrtletí, Švýcarsko, Omega, Čtvrté čtvrtletí, Rolex, Nová generace, Fitbitu, Velký náskok, Minulý rok, Swatch, Chytré hodinky, Vypovídající hodnota
Sdílet článek
Další mobilní weby