Bezdrát, žádný šum a špičková kvalita zvuku: Apple může zatopit výrobcům high-end sluchátek

6.  3.  2018 | Karel Javůrek | 52

Apple sice vlastní značku a výrobce sluchátek a reproduktorů Beats, jak ale ukazuje na AirPods nebo HomePodu, v oblasti zvuku si stále vytváří i vlastní produkty pod vlastní značkou. Podobná situace by měla nastat u klasických velkých sluchátek, které dnes Apple nenabízí.

Apple chystá modernizaci sluchátek AirPods. Dostanou Siri a odolnost vůči vodě Apple chystá modernizaci sluchátek AirPods. Dostanou Siri a odolnost vůči vodě

Podle informací KGI Securities totiž Apple chystá na konec roku nová velká (over-ear) hi-end sluchátka, která by konkurovala takovým velikánům v oboru jako je Sony, Bose nebo Sennheiser.

Zaměření je poměrně jasné – bezdrátové spojení a aktivní rušení okolního šumu (ANC – Active Noise Canceling). Současným králem v tomto oborou jsou například sluchátka Sony WH-1000XM2, která už mají za sebou několik předešlých generací a Sony má s těmito technologiemi velké zkušenosti.

Rozpitvaný Homepod: takto vypadá první samostatný reproduktor Applu zevnitř Rozpitvaný Homepod: takto vypadá první samostatný reproduktor Applu zevnitř

Podívejte se na rozborku bezdrátových sluchátek Apple Airpods, co vše je uvnitř? Podívejte se na rozborku bezdrátových sluchátek Apple Airpods, co vše je uvnitř?

Apple je ale technologická firma, takže by s tímto neměl mít problém. Navíc může využít vlastní optimalizovaný bezdrátový čip W1 (či jeho novější variantu W2), který zajišťuje kvalitnější a rychlejší spojení než obyčejné Bluetooth.

A jakou lze očekávat cenu? Konkurenční sluchátka Sony WH-1000XM2 stojí na našem trhu aktuálně kolem 10 tisíc korun s DPH. Vzhledem k podobnému technologickému základu i cílové skupině lze očekávat cenu srovnatelnou, v případě Applu asi ještě o něco vyšší.

Apple má opět rekordní čtvrtletí. Prodal méně telefonů, ale díky iPhonu X za více peněz Apple má opět rekordní čtvrtletí. Prodal méně telefonů, ale díky iPhonu X za více peněz

Další článek »

Diskuze
52 příspěvků
Témata článku: Apple, Sony, Bluetooth, Sluchátka, Zvuk, AirPods, Výrobce, Sluchátko, Špičková kvalita, Kvalita zvuku, Cílová skupina, Technologická firma, Beats, Okolní šum, Velká zkušenost, Nová varianta, Bose, Kvalitní spojení, Bezdrátové spojení, Šum, KGI Securities, DPH, Sennheiser
Sdílet článek
Další mobilní weby