Blockchain od IBM už používá přes 400 firem. Jsou mezi nimi i velikáni jako Visa nebo Walmart

10.  3.  2018 | Karel Javůrek | 5
Blockchain od IBM už používá přes 400 firem. Jsou mezi nimi i velikáni jako Visa nebo Walmart

IBM byla jedna z prvních společností, která začala nabízet vlastní blockchain jako službu (Hyperledger Fabric). Jde o řešení pro společnosti, které chtějí mít formu privátního blockchainu a využívat jeho výhod, aniž by používali stávají veřejné blockchainové platformy jako třeba Ethereum a další.

Kryptoměny nastupují do škol. Univerzity v USA začaly s výukou o bitcoinu a technologii blockchainu Kryptoměny nastupují do škol. Univerzity v USA začaly s výukou o bitcoinu a technologii blockchainu

IBM ale v tomto směru postupuje velmi rychle a jeho blockchain už dle vyjádření využívá přes 400 společností po celém světě. Důležitou zprávou je, že jsou mezi nimi i velké mezinárodní firmy jako třeba Visa, Nestlé, HSBC nebo třeba Walmart.

Apple si chce patentovat systém na bázi Blockchainu. Začnou mít firmy vlastní kryptoměny? Apple si chce patentovat systém na bázi Blockchainu. Začnou mít firmy vlastní kryptoměny?

Pokud jde o rozdělení nasazení blockchainu od IBM dle segmentu, například 25 firem ho používá pro obecný obchod, 14 firem pro sledování potravin v rámci celého dodavatelského řetězce a 14 společností pak tento blockchain používá pro mezinárodní platby.

Snímek obrazovky 2018-03-09 v 15.25.52.jpg

Bude zajímavé sledovat, jak se tyto privátní blockchainy uchytí (vlastní řešení nabízí třeba i Microsoft) a jaké bude jejich místo oproti těm veřejným, které zatím reprezentují ve velkém množství hlavně nejrůznější druhy kryptoměn.

Bitcoin začíná inspirovat IT: Microsoft spustil Blockchain as a Service. Bitcoin začíná inspirovat IT: Microsoft spustil Blockchain as a Service.

Bublina kryptoměn praská neustále, za poslední dva roky skončilo 92 % nových projektů Bublina kryptoměn praská neustále, za poslední dva roky skončilo 92 % nových projektů

Přehledná ukázka jak funguje IBM Hyperledger Fabric:

Další článek »

Diskuze
5 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Byznys, Blockchain, IBM, HSBC, Walmart, Důležitá zpráva, Velikán, Visa, Celý svět, Velké množství, Firma, První společnost, Nestlé, Obecný obchod
Sdílet článek
Další mobilní weby