Do Prahy se sjedou experti na A.I. a Vídeň bude zase lákat na Steva Wozniaka

8.  3.  2018 | Jakub Čížek

Po roce se v Praze uskuteční druhý ročník mladé mezinárodní konference, která hodlá z města na Vltavě udělat na pár dnů centrum umělé inteligence. Jmenuje se Machine Learning Prague, koná se 23. až 25. března v pražském Rudolfinu a CEVRO institutu a hlavním lákadlem mají být pochopitelně řečníci.

Do Prahy přijede třeba šéfarchitekt Wolfram Research Etienne Bernard, šéf sekce image recognition v Konica Minolta Satoshi Kondo nebo třeba Amit Srivasatha, který zase vede výzkum v eBay.

5b296e07-beae-423b-aa39-e91ddc4994a4
Machine Learning Prague láká na hromadu expertů na strojové učení

Na pódiu vedle mnoha dalších hostů vystoupí ještě Anna Ukhanova z Googlu, se kterou si popovídáme i my, zabývá se totiž strojovým učením v curyšském výzkumném centru internetové jedničky.

Před dvěma lety dorazilo jen pár geeků. Dnes je WeAreDevelopers největší mejdan vývojářů v Evropě [reportáž] Před dvěma lety dorazilo jen pár geeků. Dnes je WeAreDevelopers největší mejdan vývojářů v Evropě [reportáž]

Z blízkých konferencí stojí za zmínku ještě vídeňská vývojářská konference WeAreDevelopers, která se už loni prohlásila největším evropským vývojářským mejdanem, přičemž letos v květnu to hodlá potvrdit a dostat do obří kongresové haly Austria Center Vienna 8 000 geeků. Hlavním lákadlem bude svérázný Steve Wozniak.

5075fba7-1184-4ae9-bef3-704d19222f8f
Hvězdou vídeňské konference bude Steve Wozniak

A aby toho nebylo málo, v půlce června Praha hostí mDevCamp – dýchánek mobilních vývojářů, který chce letos také přerůst své dosavadní hranice a stát se velkou evropskou konferencí. Držíme organizátorům palce.

9494bab1-fb63-49b6-9bd3-3dfaea68405f
Program letošního mDevCamp se zatím rodí, organizátoři však touží v produkci přerůst hranice Česka

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Google, Programování, Umělá inteligence, Konference, Strojové učení, Neuronová síť, Česko, Praha, Steve Wozniak, Druhý ročník, Internetová jednička, Mobilní vývojář, Lákadlo, Hlavní lákadlo, Vídeň, Dosavadní hranice, Česká republika, Vltava, Konica Minolta, Machine Learning Prague, Blízký
Sdílet článek
Další mobilní weby