Google investoval do firmy, která dělá ze starých počítačů žihadla s Chrome OS

12.  10.  2017 | Jakub Čížek | 8

Pamatujete ještě na CloudReady? Maličký startup Neverware z New Yorku na loňském CES v Las Vegas rozdával USB flešky, které jste mohli zapíchnout do libovolného PC a nastartoval z nich Chrome OS.

Vyzkoušeli jsme CloudReady. Chrome OS na běžné flešce Vyzkoušeli jsme CloudReady. Chrome OS na běžné flešce

Firma později začala prodávat své řešení především do škol a podniků, které neměly prostředky na nákup vlastních chromebooků, díky relativní nenáročnosti veskrze webového operačního systému totiž k běhu stačil stávající starý a nevýkonný počítač.

Tento přístup nyní zaujal i Google, který vycítil, že se jedná o další zajímavý kanál, jak dostat svůj systém (a tedy především své služby) dalším potenciálním zákazníkům a do CloudReady investoval blíže nespecifikovanou částku, ačkoliv dle pozorovatelů by se měla pohybovat nejméně v řádu milionů dolarů.

O Chrome OS a chromeboocích se v poslední době příliš nemluví, aktuální investice ale napovídá, že se pro Google rozhodně nejedná o projekt na druhé koleji. Snad se to projeví i viditelnějšími novinkami v samotném operačním systému.

Další článek »

Diskuze
8 příspěvků
Témata článku: Google, Byznys, Operační systémy, Chrome, Chrome OS, Investice, Chromebooky, Las Vegas, Počítač, Starý počítač, Poslední doba, Druhý kolej, CloudReady, Žihadlo, Operační systém, CES, Loňské CES, Chrom, Relativní nenáročnost, Dolar, New York, Chromebook, Libovolné PC
Sdílet článek
Další mobilní weby