GoPro opět propouští, snaží se snížit náklady až o 200 milionů dolarů

16.  3.  2017 | Karel Javůrek | 3
GoPro opět propouští, snaží se snížit náklady až o 200 milionů dolarů

Společnost GoPro je známá především z oblasti hi-endových sportovních kamer a editačního softwaru na úpravu natočených záběrů, ale v poslední době se jí finančně příliš nedařilo.

Cena akcií GoPro se extrémně propadla, změní to virtuální realita a drony? Cena akcií GoPro se extrémně propadla, změní to virtuální realita a drony?

To by se ale mělo změnit s novou restrukturalizací a plánem, který zahrnuje propuštění přibližně 270 zaměstnanců ze současných 1 552. Díky tomu chce GoPro dosáhnout v roce 2017 zisku a snížit provozní náklady meziročně o více než 200 milionů dolarů.

V rámci připravovaných nových produktů si ale GoPro věří a předpokládá, že se příjem za první čtvrtletí roku 2017 dostane na 190 až 210 milionů dolarů. Ve světle těchto pozitivních změn se během jediného dne zvedla hodnota akcií GoPro o přibližně 12 %.

GoPro Hero 5 nepotřebuje pouzdro, má GPS a stabilizaci. Nový dron zaujme velmi užitečnou funkcí GoPro Hero 5 nepotřebuje pouzdro, má GPS a stabilizaci. Nový dron zaujme velmi užitečnou funkcí

GoPro má ale na trhu se sportovními kamerami už poměrně obrovskou konkurenci, naštěstí začalo včas pracovat na nových produktech například pro snímání 360stupňového videa a dokonce i vlastnímu dronu.

Video: Fanoušek dronů přimontoval na letoun 1 000W LED světlo. Výsledek je působivější než opravdové UFO Video: Fanoušek dronů přimontoval na letoun 1 000W LED světlo. Výsledek je působivější než opravdové UFO

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: Byznys, GoPro, Cena akcií, Sportovní kamera, UFO, Náklady, Stabilizace, Drony, Dron s GPS, Provozní náklady
Sdílet článek
Další mobilní weby