Intel zrušil svoji nejznámější konferenci. Po téměř dvaceti letech končí IDF

18.  4.  2017 | Stanislav Janů

Téměř dvacetiletou tradici má každoroční konference Intelu IDFIntel Developer Forum. Ta je spojena s představením nových technologií, workshopy, odbornými přednáškami i výhledem do vzdálenější technologické budoucnosti. I přes vysokou návštěvnost posledních ročníků však IDF další ročník nezažije, konference byla Intelem zrušena včetně té letošní, jež se měla konat v srpnu.

Project Alloy: Intel chystá VR helmu s vestavěným počítačem Project Alloy: Intel chystá VR helmu s vestavěným počítačem

Důvody jsou celkem logické – Intel v posledních letech rozšířil svoji působnost od čipů do oblastí IoT, umělé inteligence, autonomních automobilů, datových center i bezdrátové komunikace. Jedna konference tak nemůže všechny kategorie obsáhnou všechny a Intel se tak rozhodl pro více menších akcí, jež budou zaměřeny na jednotlivá odvětví.

Scrn-04-18-001.png
Na webu Intelu už najdeme pouze krátkou zprávu o tom, že se konference ruší včetně letošního ročníku

V budoucnu se tak můžeme dočkat konferencí jako Intel AI Day, Intel Cloud Day nebo Intel HW Day. Konat se budou po celém světě, nicméně jejich četnost ani bližší plán Intel nezveřejnil. V době konání IDF bychom však nějakou náhradu se zaměřením na hardware očekávali.

USB-C místo 3,5mm jacku je vážně super, hájí novou technologii Intel USB-C místo 3,5mm jacku je vážně super, hájí novou technologii Intel

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Hardware, Technologie, Umělá inteligence, Intel, IDF 2016, Nová technologie, Letošní ročník, Autonomní automobily, Poslední rok, Konání, Datové centrum, Každoroční konference, Ročník, Poslední ročník, Vysoká návštěvnost, Konference, IDF, Bezdrátová komunikace, Day, Autonomní auto, Super, Krátká zpráva, Let, Autonomní technologie, Celý svět
Sdílet článek
Další mobilní weby