Kodak chystá vlastní kryptoměnu. Bude se jmenovat KODAKCoin

10.  1.  2018 | Jakub Čížek

Kdo nemá vlastní kryptoměnu, jako by nebyl. Tedy myslí si to přinejmenším Kodak, a tak v rámci CES oznámil, že sám chystá KODAKCoin. Odstartuje na konci ledna.

Podívejte se na další technologické novinky z CES 2018 Podívejte se na další technologické novinky z CES 2018

KODAKCoin bude součástí nového systému pro správu autorských práv fotografů, kterému výrobce zase říká KODAKOne, a který bude postavený na technologii blockchainu. V této obří databázi podobné sdílené účetní knize měny bitcoin budou zaznamenané speciální identifikátory (tokeny) k jednotlivým fotkám autorů.

368415228
Na sklonku leda se do oběhu dostane KODAKCoin

Není úplně jasné, v čem přesně bude spočívat výhoda KODAKOne/Coin oproti běžným komerčním fotobankám, a tak se zlí jazykové domnívají, že se chce Kodak prostě jen svézt na mánii okolo kryptoměn. A to se mu po oznámení povedlo, cena akcií totiž vystřelila vzhůru.

Bublina kryptoměn praská neustále, za poslední dva roky skončilo 92 % nových projektů Bublina kryptoměn praská neustále, za poslední dva roky skončilo 92 % nových projektů

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Kryptoměny, CES 2018, Byznys, Bitcoin, Kodak, Fotografování, Autorské právo, Nový systém, Cena akcií, CES, Mánie, Akcie, Zlý jazyk, Identifikátor, Token, Fotobanka, Účetní kniha, Obří databáze, Měna
Sdílet článek
Další mobilní weby