Microsoft investuje do internetu věcí 5 miliard dolarů. Chce být lídrem

6.  4.  2018 | Jakub Čížek | 12

Jádrem byznysu současného Microsoft je stále větší měrou Azure, nicméně již brzy by to mohl být i svět IoT. Ostatně ono to spolu souvisí, hardwarová vrstva IoT (všemožné senzory a další elektronika) by měla komunikovat právě skrze ekosystém Azure, který k tomu již dnes nabízí hromadu služeb.

Najdete zranitelnost ve spekulativním provádění instrukcí? Microsoft vám zaplatí až 5 milionů korun Najdete zranitelnost ve spekulativním provádění instrukcí? Microsoft vám zaplatí až 5 milionů korun

V každém případě, Redmond chtěl dát dostatečně hlasitě najevo, že v IoT vidí budoucnost, a tak se na svém blogu pochlubil, že v průběhu následujících čtyř let investuje do internetu věcí pět miliard dolarů (103 miliard korun).

Peníze potečou na vývoj nových služeb a infrastrukturu, přičemž lze předpokládat, že podobným způsobem budou investovat i další hráči na trhu – třeba Google a Amazon.

Další článek »

Diskuze
12 příspěvků
Témata článku: Hardware, Microsoft, Google, Technologie, Byznys, Internet, IoT, Amazon, Investice, Redmond, Lídr, Nová služba, Všemožný senzor, Dolar, Velká míra, Věc, Miliarda dolarů, Internet věcí, Miliarda, Svět iot, Return, Podobný způsob, Následující rok, Return false, Azure
Sdílet článek
Další mobilní weby