Nová podoba Yahoo má první oběť. Po pouhém roce končí Yahoo eSports

16.  6.  2017 | Markéta Mikešová
Nová podoba Yahoo má první oběť. Po pouhém roce končí Yahoo eSports | Foto: Gabriel.gagne, CC BY-SA 4.0

Úderem čtvrteční půlnoci končí Yahoo eSports. Stránka, která se věnovala zpravodajství ze světa profesionálního hraní videoher, se stala jednou z prvních obětí nového uspořádání Yahoo a AOL.

Americký gigant Verizon dokončil koupi Yahoo. Dal za něj přes 100 miliard Americký gigant Verizon dokončil koupi Yahoo. Dal za něj přes 100 miliard

Šéf Yahoo eSport, Travis Gafford, uvedl v prohlášení, že Yahoo Sport buduje novou strategii, která bude odpovídat celokorporátním zájmům nového majitele Oath. Gafford také poděkoval všem, kteří eSport na Yahoo podporovali, svým kolegům a členům eSport komunity.

„Vaše nadšení a podpora bylo to, co nás pohánělo dál. Ze začátku jsme byli skeptičtí, ale díky vám jsme dokázali vytvářet skutečně skvělé texty a videobosah,“ píše na rozloučenou Gafford.

Odcházející šéfka Yahoo – Marissa Mayer oznámila, že už se těší na používání Gmailu od Googlu Odcházející šéfka Yahoo – Marissa Mayer oznámila, že už se těší na používání Gmailu od Googlu

Yahoo eSport vstoupilo na scénu na začátku roku 2016, ve chvíli, kdy se zájem veřejnosti o eSport nedal ignorovat. Stalo tak navíc ve chvíli, kdy Yahoo řadu svých mediálních projektů ukončilo, takže bylo zřejmé, že eSportu dává velkou naději.

To byl ale rok 2016. O několik měsíců později telekomunikační gigant Verizon oznámil, že Yahoo plánuje koupit, k čemuž před pár dny skutečně došlo. Yahoo a AOL se spojují a vytvářejí novou společnost jménem Oath, která plánuje propustit až 2 100 lidí.

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Web, Byznys, Yahoo, AOL, Marissa Mayer, Verizon, Prohlášení, Oběť, Oath, První rok, Nový rok, Mayer, Americký gigant, Nové uspořádání, Nová podoba
Sdílet článek
Další mobilní weby