PayPal experimentuje s vlastními platebními kartami

10.  4.  2018 | Jakub Čížek | 3

Jedna z největších internetových platebních bran, která je úzce svázaná s tržištěm eBay – PayPal –, experimentuje se službami, které jsou typické pro běžné banky. Podle The Wall Street Journal (paywall, via The Verge) totiž v uzavřeném testu zkouší v zámoří vlastní platební debetní karty, výběry z bankomatů a další transakční operace.

Co je to PayPal: Jak funguje bezpečné placení na internetu Co je to PayPal: Jak funguje bezpečné placení na internetu

Jelikož PayPal samotný nemá v USA bankovní licenci, tyto služby nabízí skrze několik partnerských a spíše malých bank z Delaware, Georgie a Utahu. Vedení takového bankovního účtu je zdarma, výběr z cizích bankomatů je ale zpoplatněný.

Podle PayPalu se nicméně jedná pouze o pilotní test pro úzké spektrum zákazníků, kteří používají primárně PayPal a chtějí jej mít takto úzce svázaný s tradičním bankovním účtem.

obrázek 001.png
PayPal patří k nejpopulárnějším platebním branám na webu (ilustrační snímek)

PayPal získal celosvětovou popularitu zejména díky propojení se službou eBay. Nákupy realizované skrze PayPal jsou zde totiž pojištěné, takže máte vždy jistotu, že pokud narazíte na podvodníka, dostanete své peníze zpět.

Postupem času si zvykli nabízet PayPal jako platební metodu i mnohé české e-shopy a další služby,

Ebay zavede vlastní platební systém, PayPalem se bude platit do roku 2023 Ebay zavede vlastní platební systém, PayPalem se bude platit do roku 2023

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: USA, eBay, PayPal, Banka, Úzké spektrum, Platební metoda, Platební brána, Pilotní test, Georgia, Platební karta, The Verge, Ilustrační snímek, Bankovní účet, Utah, Wall Street Journal, Brána, Debetní karta, Delaware, Bankomat
Sdílet článek
Další mobilní weby