Platformu Azure bude možné nainstalovat na vlastní servery, ale pouze od vybraných výrobců

11.  7.  2017 | Karel Javůrek | 7

Platforma Microsoft Azure (původně Windows Azure) byla představená v roce 2008 a dostupná od roku 2010, kdy se postupně rozrůstaly možnosti a funkce. Jedná se o cloudovou platfomu, která běžela výhradně na serverech a v datacentrech Microsoftu, stejně jako Amazon AWS a řada dalších. To se ale tento rok změní.

Dalibor Kačmář z Microsoftu: Windows Server 2016 si poprvé vzal to nejlepší z cloudu Dalibor Kačmář z Microsoftu: Windows Server 2016 si poprvé vzal to nejlepší z cloudu

Od září bude možné provozovat platformu Azure interně na vlastních serverech třeba ve firmě nebo jiných organizacích, kde je vyžadována větší bezpečnost či zákony a procesy neumožňují práci s klasickým cloudem.

Stejně jako u cloudového Azure, ani u on-premise řešení se neplatí žádné licenční poplatky předem, ale běžná platba za dobu použití. V případě virtuální procesorů je to tak za hodinovou sazbu a u disků pak dle využité kapacity měsíčně.

Azure Stack ale nebude možné nainstalovat na jakékoli servery, Microsoft tak zatím představil tři systémy od tří výrobců, mezi kterými lze vybírat. Jedná se o Dell EMC, HPE a Lenovo, přičemž uvádí i minimální konfiguraci například v podobě 96 GB operační paměti v rámci čtyř serverů. Ceny za toto řešení ale nebudou pro každého, budou totiž kvůli hardwaru začínat v oblasti statisíců dolarů.

Další článek »

Diskuze
7 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Windows, Cloud, Dell, Servery, Lenovo, HP a Lenovo, HPE, VLA, Amazon AWS, Vybraný výrobce, Běžná platba, Využitá kapacita, AWS, Server, Hodinová sazba, Poplatek, Platforma, Minimální konfigurace, Klasický cloud, Operační paměť, Virtuální procesor, A/B, Azure, Výrobce
Sdílet článek
Další mobilní weby