Podívejte se na originál životopisu, se kterým 18letý Steve Jobs žádal o práci. Vyzdvihl i dovednost s kalkulačkou

13.  3.  2018 | Karel Javůrek | 29

Steve Jobs jistě patří mezi nejvýznamnější osobnosti v IT světě, především díky společnosti Apple, kterou v roce 1976 založil spolu se Stevem Wozniakem. V roce 1973 ale ještě nic takového ve výhledu nebylo a Steve Jobs potřeboval práci.

Steve Jobs: 10 stránek neobyčejného člověka Steve Jobs: 10 stránek neobyčejného člověka

V rámci aukce na stránkách RRAuction.com s aktuální cenou 35 tisíc dolarů je možné koupit originální podepsaný pracovní životopis Steve Jobse, který zaujme několika částmi. Životopis je z roku 1973, kdy čerstvě odešel z univerzity Reed (umění, literatura) a stojí v něm, že je zdatný v oblasti počítačů a práci s kalkulačkou, což v tehdejší době rozhodně nemohl říci každý.

3386459_1.jpg
Životopis Steva Jobse z roku 1973

Steve Jobs už se v té době pohyboval jak ve skupinách lidí kolem elektroniky a počítačů, tak i literatury a umění. Právě tato kombinace stála za možnostmi prvního Macintoshe například v oblasti písma.

16 citátů Steva Jobse, které ovlivnily úspěch Applu 16 citátů Steva Jobse, které ovlivnily úspěch Applu

Není jasné, jestli tento životopis stál přímo za přijetím Steva Jobse do Atari, protože tehdy zaujal především tím, že na osobní schůzku přinesl desku s hrou Pong. Tu ale vytvořil Steve Wozniak (později provedl to samé s hrou Breakout, kdy z odměny 5 tisíc dolarů dal Wozniakovi jen 350 dolarů). V Atari měl pak Steve Jobs pověst komplikovaného, ale velmi chytrého zaměstnance na pozici „technika“.

V životopisu se lze také dočíst, že Jobs v té době měl řidičský průkaz, ale neměl telefonní číslo. Na spirituální sedmiměsíční výlet do Indie se vydal až v roce 1974.

Steve Wozniak: hacker, který postavil první počítače značky Apple Steve Wozniak: hacker, který postavil první počítače značky Apple

Další článek »

Diskuze
29 příspěvků
Témata článku: Apple, Historie, Zajímavosti, Steve Jobs, IT Osobnosti, Steve Wozniak, Indie, Atari, Životopis, Breakout, Originál, Nejvýznamnější osobnost, Macintosh, Dolar, Dovednost, Tehdejší doba, Kalkulačka, Telefonní číslo, Reed, Řidičský průkaz
Sdílet článek
Další mobilní weby