Příjem IBM stále klesá, důvodem je transformace společnosti na oblast cloudu, umělé inteligence a bezpečnosti

20.  4.  2017 | Karel Javůrek | 1
Příjem IBM stále klesá, důvodem je transformace společnosti na oblast cloudu, umělé inteligence a bezpečnosti

IBM jistě patří mezi největší a také nejstarší technologické společnosti, které se podílely rovnou na několika revolucích – obzvláště v počítačové a technologické oblasti. Nyní ale čelí IBM novým výzvám, které mají negativní vliv na příjem společnosti.

IBM dokázalo uložit jeden bit v rámci jednoho atomu, disky budou moci mít tisíckrát větší kapacitu IBM dokázalo uložit jeden bit v rámci jednoho atomu, disky budou moci mít tisíckrát větší kapacitu

Dle nových finančních výsledků za poslední čtvrtletí totiž příjem opět klesl, tentokrát o 2,8 % na 18,16 miliardy dolarů. V předchozím čtvrtletí se IBM podařilo dosáhnout příjmu 18,66 miliardy dolarů. Problém ale je, že IBM klesá příjem už 20 čtvrtletí za sebou, což rozhodně není málo, protože poslední nárůst byl začátkem roku 2012. Společnost je ale stále v plusu, za poslední čtvrtletí ale klesl čistý zisk na 1,75 miliardy dolarů.

chartoftheday_9017_ibm_revenue_growth_n.jpg
Příjem IBM v průběhu let stále klesá (Statista)

IBM se ale v poslední době snaží být flexibilní a nastoupit na novou vlnu technologií, které se točí kolem cloudu a zpracování dat, umělé inteligence (Watson) a také bezpečnosti nebo třeba blockchain platformy. Transformace takto velké společnosti s celkem 380 tisíci zaměstnanci určitě není jednoduchá, takže uvidíme, jak se IBM podaří přizpůsobit na rychlé změny, které probíhají stále rychleji.

Foto: Dennis van Zuijlekom, CC BY-SA 2.0

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Byznys, Cloud, Bezpečnost, Umělá inteligence, IBM, Finanční výsledky, Negativní vliv, Poslední čtvrtletí, Watson, Velká společnost, Čistý zisk, Inteligence, Miliarda dolarů, Oblast, Transformace, Rychlá změna, Nová výzva, Předchozí čtvrtletí, Příjem, Počítačová oblast, Čtvrtletí, Flickr.com, Statista, Dolar, Poslední doba
Sdílet článek
Další mobilní weby