Se samořiditelnými auty to nevyšlo, a tak Uber zkusí půjčovat elektrokola

11.  4.  2018 | Jakub Čížek | 3

Se samořiditelnými automobily Uber doslova narazil, a tak v rámci inovací zkusí něco úplně jiného – elektrokola. Největší ne-taxi služba na světě koupila Jump, se kterým už dříve spolupracovala a který půjčuje elektrokola v San Francisku a Washingtonu D.C. Nejedná se přitom o žádné drobné, TechCrunch totiž odhaduje hodnotu akvizice na 200 milionů dolarů.

Tohle není motorka, ale celoodpružené elektrokolo. Skládací! Tohle není motorka, ale celoodpružené elektrokolo. Skládací!

Volba San Franciska a Washingtonu není náhodná, obě města jsou totiž k cyklistice poměrně přátelská a zejména San Francisko je plné cyklistů už dnes a má k tomu částečně uzpůsobenou i vnitřní infrastrukturu s cyklopruhy a hromadou půjčoven kol.

Jump si účtuje za půlhodinovou jízdu dva dolary, přičemž volné kolo si zájemci najdou přímo v aplikaci Uberu. Poté si jej přes aplikací rezervují, takže jim s ním neodjede další cyklista. Jump své služby letos rozšíří na Rhode Island, v plánu je New York a příští rok hodlá zamířit i do Evropy.

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: Byznys, USA, Evropa, Akvizice, Uber, Elektromobily, Ekologie, Cyklistika, Taxi, Kola, Cyklista, Elektrokolo, Francisco, Rhodos, Příští rok, Auto, San Francisco, Jump, Washington, Dolar, Aplikace, New York, Island
Sdílet článek
Další mobilní weby