Seagate představil nové pevné disky s kapacitou 12 TB pro různé série

9.  10.  2017 | Karel Javůrek | 2

Western Digital minulý měsíc představil první pevné disky pro datacentra s kapacitou 12 TB a minulý týden dokonce i 14TB modely určené pro firemní nasazení. Seagate nyní vrací úder a představuje nové 12TB pevné disky v rámci tří různých řad.

WD začalo prodávat rekordní pevný disk s kapacitou 14 TB WD začalo prodávat rekordní pevný disk s kapacitou 14 TB

Nové 12TB modely jsou dostupné pro série BarraCuda Pro (domácí a pracovní použití), IronWolf a také IronWolf Pro (rozšířená záruka a servis), které jsou určené pro použití v serverech, NASu a RAID zapojení.

Ve všech případech jde o 3,5palcové disky, které mají plotny s rychlostí 7 200 otáček za minutu a nabízí přenosovou rychlost až 250 MB/s. K dispozici jsou i pro klasické rozhraní SATA 6 Gb/s. Pochlubit se také mohou velkou pamětí cache s kapacitou 256 MB.

Na 12TB modely BarraCuda Pro je v rámci pětileté záruky možné zapsat až 300 TB ročně, u IronWolf je to maximálně 180TB ročně v průběhu tříleté záruky a IronWolf Pro zvládne 300 TB ročně po dobu pětileté záruky. Mezi IronWolf a IronWolf Pro je ještě rozdíl například pro použití v NASu, kdy lze použít maximálně 8 kusů, respektive 16 kusů v jednom zařízení. Tyto modely mají rovněž speciální senzory pro rotační vibrace právě pro optimalizaci použití v NASu.

Disk Seagate IronWolf s kapacitou 12 TB je k dispozici za cenu kolem 470 dolarů (přibližně 14 tisíc Kč s DPH) a ve verzi IronWolf Pro pak vyjde na 540 dolarů (asi 16 tisíc Kč s DPH).

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Hardware, Pevné disky, NAS, Seagate, Použití, Pevný disk, Seagate IronWolf, Pracovní použití, Model, Barracuda, Záruka, Minulý měsíc, Vibrace, Klasické rozhraní, Firemní nasazení, Raid, Dolar, Domácí použití, Speciální senzor, IronWolf, Pětiletá záruka, Velká paměť, DPH, Přenosová rychlost, Sata
Sdílet článek
Další mobilní weby