Sony se s herními konzolemi daří. PlayStationy se prodávají o mnoho lépe než Xboxy

14.  6.  2017 | Karel Javůrek | 12

Na probíhající konferenci E3 se prezentuje jak spousta chystaných her, tak i novinky z oblasti hardwaru – dočkali jsme se například představení Xbox One X od Microsoftu. Sony se ale pochlubilo rekordními prodeji herní konzole PlayStation 4, k čemuž patří i aktualizovaná varianta PlayStation 4 Pro.

Historie Playstationu v obrazech (galerie) Historie Playstationu v obrazech (galerie)

Sony dokázalo od uvedení 15. listopadu roku 2013 k dnešnímu datu prodat celkem 60,4 milionů herních konzolí PlayStation 4 (PS4). Podle staršího srovnání je to přibližně dvakrát více, než se Microsoftu podařilo s Xbox One.

 2017-06-13 v 22.39.59.png

Možná ještě zajímavější číslo je ale počet prodaných her – 487,8 milionů kopií (digitální i krabice dohromady), což je neuvěřitelné číslo, které jistě rádi vidí hlavně vývojáři her. Dle těchto údajů si tak každý majitel PlayStationu 4 pořídil v průměru 8 her.

Sony se rovněž chlubí 70 miliony měsíčně aktivních hráčů a službu PlayStation Plus si pravidelně platí 26,4 milionů uživatelů. Další generace herní konzole od Sony s nepotvrzením označením „PlayStation 5“ se očekává příští rok.

Hry pro Playstation 4 si zahrajete i na PC, Sony rozšíří funkce PS Now Hry pro Playstation 4 si zahrajete i na PC, Sony rozšíří funkce PS Now

Další článek »

Diskuze
12 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Byznys, Sony, Herní konzole, Xbox, Playstation, Xbox One, Playstation 3 herní konzole, Příští rok, Zajímavé číslo, Sony Playstation 3, Ps 4 herní konzole, Aktivní hráč, PS4, Rekordní prodeje, Konzole, Sony Playstation, Playstation 2, Playstation 5 herní konzole, Playstation 4, Playstation 4 herní konzole, Herní konzole xbox 360, Playstation 3
Sdílet článek
Další mobilní weby