Technologický vývoj a jeho vliv na život v 26 přehledných grafech

3.  4.  2018 | Karel Javůrek | 24

  • Vývoj technologií výrazně ovlivňuje lidský život už řadu staletí
  • Změny lze pozorovat díky historickému srovnání různých parametrů
  • Vybrali jsme ty nejlepší ukázky a grafy

Technologie a jejich vývoj značně mění způsob našeho života v mnoha oblastech. I když si v rámci technologií většina představí pouze třeba stroje, počítače nebo elektroniku, technologický vývoj se týká i energií, dostupnosti, cen a dalších oblastí, mezi kterými je třeba i průměrná délka práce a podobně.

Od struny až po vesmír: jak si představit nepředstavitelné Od struny až po vesmír: jak si představit nepředstavitelné

Díky skvělým grafům na stránkách Ourworldindata.org se můžeme podívat na velmi zajímavá srovnání v průběhu historie a vidět tak trendy, kterými se jednotlivé oblasti postupně měnily. V některých segmentech jde o velké změny, obzvláště pak v poslední době. Ale to už je princip exponenciální změny, kterou je pro náš mozek složité vnímat.

Technologie

1technology-adoption-by-households-in-the-united-states.png
Na tomto grafu lze vidět rychlost rozšíření jednotlivých technologií v rámci domácností v USA. Je zde vidět jak rozšíření automobilu, tak i samotné elektřiny, která umožnila vznik a rozvoj dalších populárních domácích zařízení jako je rádio, mikrovlnka, lednička, barevná televize nebo počítač. Zajímavostí v grafu je třeba propad použití pevné linky.

Další článek »

Diskuze
24 příspěvků
Témata článku: Technologie, Internet, Mobility, USA, Čipy, Mobilní telefon, Procesory, Statistiky, Automobily, Čína, Rusko, Infografika, Energie, Solární energie, Austrálie, Indie, Německo, Elektřina, Světlo, Severní Korea, Obnovitelné zdroje, Spojené státy, Strmá křivka, Velký konkurent, Motorové vozidlo
Sdílet článek
Další mobilní weby