Tesla odkládá uvedení elektrokamionu, Elon Musk se potřebuje soustředit na vyřešení problémů s výrobou Modelu 3

9.  10.  2017 | Karel Javůrek | 22

Už 26. října měla Tesla představit vlastní elektrický kamion, díky kterému se tak poprvé vrhne do oblasti podnikového, respektive logistického nasazení. Minulý týden se dokonce objevila i neoficiální fotografie, ale jak Elon Musk sám oznámil na twitteru, představení elektrokamionu od Tesly se bohužel odsouvá.

Takhle by měl vypadat elektrický kamion Tesly. Unikla fotka z testování Takhle by měl vypadat elektrický kamion Tesly. Unikla fotka z testování

Hlavním důvodem jsou dle slov Elona Muska problémy s výrobou nejnovějšího elektromobilu Model 3, který vyniká především nižší cenou - základní konfigurace stojí 35 tisíc dolarů.

Jak potvrdily finanční výsledky, Tesla v září stihla vyrobit pouze 260 kusů Modelu 3, zatímco v té době už měla v plánu zvládnout 1 500 kusů a postupně velmi rychle navyšovat objem až na 20 tisíc kusů měsíčně na konci tohoto roku.

Tesla zatím vyrobila jen 260 kusů elektromobilu Model 3, je pozadu s plánem Tesla zatím vyrobila jen 260 kusů elektromobilu Model 3, je pozadu s plánem

Dle vyjádření se ale ve výrobě vyskytl nespecifikovaný problém, respektive „úzké hrdlo“, které zpomaluje celý proces výroby. Zástupci Tesly se ale už vyjádřili, že vědí, jak ho vyřešit a že se na vyřešení už pracuje.

Elon Musk oznámil, že se proto teď bude soustředit právě na zmíněný problém s výrobou Modelu 3 a nové datum představení elektrického kamionu od Tesly je stanoveno na 16. listopadu.

Elon Musk - vizionář s výsledky:

Další článek »

Diskuze
22 příspěvků
Témata článku: Elon Musk, Tesla Motors, Elektromobily, Minulý týden, Celý proces, Nespecifikovaný problém, Nové datum, Uvedení, Finanční výsledky, Tesla, Hlavní důvod, Hrdlo, ELO, Výroba, Kamión, Vyřešení problémů, Úzké hrdlo, Model, Vyřešení, Mode, Dolar, Elektrický kamión, Pot, Neoficiální fotografie, Kus
Sdílet článek
Další mobilní weby