Uber nesmí nabízet služby v Brně kvůli předběžnému opatření soudu

18.  4.  2017 | Tomáš Holčík | 107

Brněnský magistrát se přidal jako vedlejší účastník ke sporu Lido Taxi proti Uberu a ač soud není zdaleka u konce, Uber v Brně musí pozastavit činnost. Musí se totiž řídit předběžným opatřením soudu, který mu zakázal činnost. Záznam tiskové konference pořídil Tomáš Jelen.

V Praze, kde Uber funguje již delší dobu, zatím může poskytovat své služby nadále. Tamní soud také probíhá, ale kvůli většímu odstupu mezi spuštěním služby a žalobou na Uber neshledal v Praze soud důvody k použití předběžného opatření.

Uber už lze objednávat také v Brně, jezdí za stejné ceny jako v Praze Uber už lze objednávat také v Brně, jezdí za stejné ceny jako v Praze

Z pohledu brněnského magistrátu nejde o ochranářskou politiku stávajících taxi služeb, ale o prosté zamezení porušování zákonů České republiky. Argument Uberu, že jsou příslušné zákony zastaralé, nelze brát jako odůvodnění jejich porušování.

O konci Uberu v Brně a obecně o sdílené ekonomice jsme si povídali v Týdnu Živě:

Vyjádření Miroslavy Jozové, tiskové mluvčí společnosti Uber:

Rozhodnutí nám nebylo doručeno, proto se k němu nemůžeme v tuto chvíli jakkoliv vyjádřit. Nicméně na základě veřejně dostupných informací je rozhodnutí o předběžném opatření platné pouze pro Brno a věříme, že máme přesvědčivé důvody pro úspěšné odvolání. Do doby, něž bude rozhodnutí oficiálně doručeno, nemáme důvod na naší činnosti v Brně cokoli měnit. Je třeba také zdůraznit, že jsme překvapeni zapojením města Brna v civilním sporu, který byl předložen místní soukromou taxi společností. Jsme přesvědčeni, že takové chování je velmi neobvyklé a budeme žádat o jeho vysvětlení.

Jak funguje aplikace Uberu?

Další článek »

Diskuze
107 příspěvků
Témata článku: Byznys, Zajímavosti, Uber, Brno, Sdílená ekonomika, Hashtag, Opatření soudu, Tisková mluvčí, Velký odstup, Služba, Příslušný zákon, Dlouhá doba, Česká republika, Praha, Lido taxi, Ekonomika, Předběžné opatření, Opatření, Jelen, Tisková konference, Dostupná informace, Soud, Účastník
Sdílet článek
Další mobilní weby