Uber už nesmí v Arizoně testovat autonomní auta. Dostal zákaz kvůli nedávné smrtelné nehodě

28.  3.  2018 | Karel Javůrek | 44

Minulý týden usmrtilo autonomní vozidlo Volva a Uberu člověka. Ačkoli za volantem seděl dozorující řidič a nehodě by tak jako tak zjevně nezabránil, vyústil incident v zákaz provozu autonomní vozidel Uberu na území Arizony.

Video ze smrtícího auta Uberu: Tak tohle by robot zvládnout měl, nebo ne? Video ze smrtícího auta Uberu: Tak tohle by robot zvládnout měl, nebo ne?

Nehoda má pochopitelně vliv na celé odvětví, i když se to týká pouze jednoho konkrétního systému. Všechny systémy autonomního řízení jsou totiž v jiné fázi vývoje a některé jsou lepší a některé horší. A Uberu se s novým rozhodnutím rozhodně zhorší pozice na trhu.

Pro vylepšování technologie je totiž kromě skvělého programování nutné „nakrmit“ umělou inteligence co možná největším množstvím dat a tedy ujet co nejvíce kilometrů v běžném provozu.

Uber testoval autonomní technologii v Arizoně už od roku 2016, kdy zároveň dostal zákaz testování v San Francisku. Má teď tedy značně ztíženou pozici oproti konkurenci, zejména Googlu/Alphabetu a jeho projektu Waymo.

Waymo a Uber zakopaly válečnou sekeru. Uber už nebude krást technologie Googlu Waymo a Uber zakopaly válečnou sekeru. Uber už nebude krást technologie Googlu

Uber se nedávno soudil s Googlem, respektive Waymo, protože jeden z inženýrů ukradl důležitá technologická data Waymo a nepřímo je „prodal“ Uberu. Dle posledních informací se odhaduje, že Waymo má v současnosti nejpokročilejší systém autonomního řízení a oproti Uberu několikaletý technologický náskok.

Další článek »

Diskuze
44 příspěvků
Témata článku: Google, Bezpečnost, Umělá inteligence, Automobily, Uber, Waymo, Volvo, Autonomní technologie, San Francisco, Běžný provoz, Nové rozhodnutí, Arizona, Nejpokročilejší systém, Autonomní vozidlo, Poslední informace, Zákaz, Autonomní řízení, Celé odvětví, Data, Autonomní auto, Největší množství, Nehoda
Sdílet článek
Další mobilní weby