V roce 2019 by měl Apple dosáhnout nového milníku - miliarda používaných iPhonů

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 9
V roce 2019 by měl Apple dosáhnout nového milníku - miliarda používaných iPhonů

Applu se dle posledních finančních výsledků podařilo prodat rekordní množství iPhonů a jak to vypadá dle odhadů analytické společnosti UBS, již brzy nejspíše pokoří novou historickou metu.

Apple: prodeje iPhonů i hodinek Watch překonaly historické rekordy, iPady chce ale stále méně lidí Apple: prodeje iPhonů i hodinek Watch překonaly historické rekordy, iPady chce ale stále méně lidí

Pokud bude Apple pokračovat s prodeji iPhonů ve stejném tempu, mělo by se v roce 2019 na celém světě vyskytovat celkem miliarda aktivních iPhonů. Bude se pochopitelně jednat o různé modely, ale většina bude mít k dispozici App Store a další služby, které Apple v rámci zařízení s iOS nabízí. Služby Applu přitom patří mezi nejrychleji rostoucí segment příjmů Applu.

 2017-02-20 v 13.39.03.png

Odhady počítají s pravidelnými upgrady, které už běžně probíhají a navíc v současnosti dochází i k posílení tržního podílu oproti Androidu, takže řada uživatelů s telefonem se systémem Android přechází právě na iPhone s iOS.

Objevují se navíc nové obchodní modely, kdy je možné místo nákupu iPhonu využít pouze pronájmu, přičemž upgrade na nový model probíhá automaticky každý rok a zdarma. Pro výrobce je tento přístup lepší – má pravidelný a předvídatelný odbyt s novými modely a uživatelé jsou ještě více uzavřeni v daném ekosystému. Má to ale benefity i pro uživatele, kteří mají vždy ty nejnovější technologie jak z pohledu hardwaru, tak i softwaru.

Další článek »

Diskuze
9 příspěvků
Témata článku: Apple, Byznys, iPhone, iOS, Statistiky, Nový rok, Řada, DOS, Rostoucí segment, Pass, Historický telefon, Rekordní množství, Note 7, Miliarda, Historická data, Nejnovější technologie, Historické datum, Milník, iPhone 5, iPhone 6, Nový milník, iPhone 4, Note 4, Note, Apple iPhone
Sdílet článek
Další mobilní weby